Нова позиція – книга “Чому зло?” авторства о. Мєчислава Кромпеця ОР

Коротка презентація книги

Проблемою зла переймаються не тільки філософи й моралісти, а й усі люди. Адже кожна особа стикається зі стражданнями, невідворотністю смерті, втратою близьких, соціальною та політичною несправедливістю. Зло – як те, що нерозривно пов’язане з людським існуванням, що постійно присутнє в нашому житті, – вимагає раціонального пояснення. Книжка Мєчислава Кромпєца підходить до цієї проблеми з інструментами реалістичної філософії.
Автор аналізує погляди на зло в різних релігіях і філософських школах, полемізує з ідеєю існування метафізичного зла та пропонує свою концепцію «зла як браку».

 

Про автора

Мєчислав Альберт Кромпєц народився 1921 року в с. Мала Березовиця на Поділлі. У 1939 році закінчив тернопільську гімназію, того ж року вступив до Домініканського ордену в Кракові, де закінчив Філософсько-теологічний колегіум. У 1945 році був рукоположений у священники, після чого розпочав навчання на теологічному факультеті Люблінського католицького університету. У 1946-1954 роках викладав філософію в Домініканському філософсько-теологічному колегіумі в Кракові. Здобув ступінь доктора наук у 1948 році.

У 1951 році почав працювати на філософському факультеті Люблінського католицького університету. З 1955 року виконував обов’язки завідувача кафедри метафізики та теорії пізнання. Двічі був деканом факультету християнської філософії (1958-1961 та 1969-1970). 1 жовтня 1970 року був призначений ректором Люблінського католицького університету і залишався на цій посаді до 1983 року.

Науково-дослідницький доробок М. Кромпєца налічує 20 книг та близько 250 статей. У них він розглядав проблеми пізнання, любові, свободи, зла, смерті, культури, релігії, права, моралі, політики, а також проблему зв’язку мови та дійсності. Належить до Люблінської школи томізму. Був ініціатором і головою наукового комітету Філософської енциклопедії, що видається з 2000 року Польським товариством Томи Аквінського.

Помер 8 травня 2008 р. у Любліні.

 

Замовити книгу можна у нашій електронній крамниці за посиланням:

Чому зло?

0